Παρακαλούνται οι γονείς να επικοινωνούν με το σχολείο στο email του: mail@dim-dafnon.ira.sch.gr

Φόρμα αιτήματος απομακρυσμένης υποστήριξης από το ΚΕΣΥ Ηρακλείου

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι θα πραγματοποιείται εξ αποστάσεως υποστήριξη μαθητών με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή/και αναπηρία που έχουν αξιολογηθεί από το ΚΕΣΥ Ηρακλείου, καθώς και γονέων και εκπαιδευτικών, όπου παρίσταται ανάγκη. Για το σκοπό αυτό θα αναρτώνται στον ιστότοπο  kesy.ira.sch.gr χρήσιμες οδηγίες και συμβουλές και θα παρέχεται η δυνατότητα, μέσα από την ψηφιακή φόρμα, να υποβάλλονται αιτήματα για εξ’ αποστάσεως συμβουλευτική υποστήριξη μαθητών και γονέων από το προσωπικό (ψυχολόγους, κοινωνικούς λειτουργούς, νηπιαγωγούς ειδικής αγωγής, εκπαιδευτικούς πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης ειδικής αγωγής, εκπαιδευτικούς δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ειδικής αγωγής και λογοθεραπεύτρια).

Η υποστήριξη αυτή μπορεί να γίνει με τηλεφωνική επικοινωνία, με e-mail ή με τηλεδιάσκεψη, σε περίπτωση ανάγκης συμβουλευτικής μαθητή που βρίσκεται σε κρίση.

Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την ανακοίνωση από το ΚΕΣΥ.

Comments are closed.